godlo pl1

  Szkoła Podstawowa

 w Ulanicy

 

 

 


   
Ulanica, 36-065Dynów
tel.: (16) 652-10-63,
email: ulanicasp(małpka)o2.pl

wyszukiwarka 45 strona glowna 45 instrukcja 45

Get Adobe Flash player

 

Rok 2018 to szczególny okres, w którym ciesząc się ze zdobytej 100 lat temu niepodległości naszej Ojczyzny w różnoraki sposób okazujemy tę radość .Społeczność Szkoły Podstawowej w Ulanicy przyczyniając się do uświetnienia obchodów 100-lecia niepodległości podjęła organizację następujących działań.

 

30 września 2018 r. - Koncert pieśni patriotycznych . 
Promocja książki „ Ulanica 1436-2016 Obrazy z Życia Wsi i Pogórza Dynowskiego”.

Dnia 30 września w Kościele p.w. św. Józefa Robotnika w Ulanicy zorganizowany został koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Mieszanego i Orkiestry Symfonicznej Agencji Muzycznej „Violin” z Dynowa pod dyrekcją p. B. Dulskiego, przygotowanie chóru p. B. Dulska.

 

Po zakończonym koncercie zgromadzeni udali się do budynku Szkoły Podstawowej 
w Ulanicy, gdzie miała miejsce druga część uroczystości. Zebranych powitała Pani Dyrektor Magdalena Gwóźdź. Nawiązując do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wyraziła radość z faktu, iż to właśnie teraz miał miejsce druk wspaniałej publikacji „Ulanica 1436-2016 Obrazy z Życia Wsi i Pogórza Dynowskiego”. Następnie wydany album zaprezentował sam jego autor tj. Pan Zdzisław Banat. Poruszył tematykę historii Kościoła i szkoły w Ulanicy a także życia i aktywności jej mieszkańców.   Zachęcił do przeczytania opracowanego przez Niego albumu.

Na koniec dyrektor szkoły p. M. Gwóźdź zaznaczyła, iż przedstawiony album jest niezwykle ważnym elementem w budowaniu naszej tożsamości narodowej.

 

fot. zbiory szkoły

fot. zbiory szkoły

9 listopada 2018 r.- Rekord dla Niepodległej

 Dnia 9 listopada tj. w ostatni pracujący dzień przed Dniem Niepodległości włączyliśmy się do akcji „ Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11:11 wszyscy obecni w szkole uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni uroczyście odśpiewaliśmy czterozwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie naszej szkoły z białych i czerwonych balonów ułożyli flagę Polski. 

 

 

fot. zbiory szkoły

11 listopada 2018 r.- Uroczystości 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 11 listopada wszyscy mieszkańcy Ulanicy oraz zaproszeni goście wspólnie świętowali 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem obchodzonych we wsi uroczystości była Lokalna Grupa Etnograficzna w Ulanicy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ulanicy. Do współpracy na rzecz przygotowania niedzielnych uroczystości dołączyła również społeczność szkolna. W tym uroczystym dniu najpierw uczestniczyliśmy w  sprawowanej w intencji Ojczyzny Mszy św. Następnie z biało- czerwonymi flagami w rytmie pieśni patriotycznych wygrywanych przez Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej z Harty udaliśmy się pod Dom Ludowy w Ulanicy. Tam została odsłonięta i poświęcona, ofiarowana przez mieszkańców Ulanicy tablica pamiątkowa obchodzonych uroczystości. Wszyscy zgromadzeni zaśpiewali Hymn Polski. Kolejnym punktem programu był patriotyczny program słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział rozstrzygniętym podczas uroczystości konkursie dotyczącym wykonania makiet Ulanicy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody. Niezwykle szczególnego charakteru nabrał wspólny śpiew pieśni patriotycznych będący ostatnim punktem przygotowanego programu.  Wspólnie spędzone chwile oraz uczestnictwo w tak ważnych historycznych dla Polski wydarzeniach na długo zostaną w pamięci.

fot. S. Inglot

Podziękowania

ko 200zwiazek gmin 200

LOGO GM-DYNOW HERB DYNOW

styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

15 15