Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

AKTUALNOŚCI, strona 10:

Egzamin ósmoklasisty

Utworzono dnia 25.05.2022

  

 W dniu 24, 25 i 26 maja uczniowie najstarszej klasy naszej szkoły przystąpili do napisania egzaminu ósmoklasisty. 

Życzymy im powodzenia !!!

 

czytaj dalej... na temat: Egzamin ósmoklasisty

Dzień bez plecaka

Utworzono dnia 10.05.2022

   W dniu 5 maja uczniowie naszej szkoły przyszli na lekcje  z oryginalnym wyposażeniem. Nie były to wypełnione książkami plecaki a świetnie przygotowane zaskakujące przedmioty mogące pełnić ich funkcję.

czytaj dalej... na temat: Dzień bez plecaka

Konstytucja 3 Maja

Utworzono dnia 08.05.2022

28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany z 231 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie przedstawili krótką historię świąt majowych - 1 i 2 maja ( Święto Pracy i Flagi Rzeczypospolitej Polski), a następnie odegrali scenkę związaną z Konstytucją 3 Maja. Akademię urozmaiciły pieśni patriotyczne.

czytaj dalej... na temat: Konstytucja 3 Maja

Wyjazd do Rzeszowa

Utworzono dnia 05.05.2022

Uczniowie klas O- IV w piątek 29 kwietnia wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa.Tam mieli okazję uczestniczyć w spektaklu muzycznym Teatru Forte "Cudowna Lampa Aladyna". Następnie spacerkiem przeszliśmy przez rzeszowski Rynek do Muzem Dobranocek, jedynego takiego miejsca w Polsce. Kolekcja składa się z pamiątek związanych z dobranockami, gromadzonymi przez lata przez pana Wojciecha Jamę. Uczniowie z łatwością rozpoznali postacie bajkowe: Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Muminki i Koziołka Matołka. Podziewiali unikatowe pacynki Jacka i Agatki - pierwszej polskiej dobranocki oraz projekty postaci, scenariusze i scenopisy popularnych animacji dla dzieci. Oprócz bohaterów mogliśmy podziwiać figurki, kolekcje i przedmioty codziennego użytku związane z dobranockami. Na koniec czekały nas warsztaty z animacji, na których każdy uczestnik wykonał thaumatrop, czyli zabawkę optyczną wykonaną na kartce poruszaną przy pomocy gumki. W dobrych humorach wróciliśmy do domu.

czytaj dalej... na temat: Wyjazd do Rzeszowa

KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Utworzono dnia 21.04.2022

  Każda szkoła ma uczniów, którzy swoimi osiągnięciami  rozsławiają ją i pokazują jej poziom na tle innych szkół. Nasza szkoła w Ulanicy ma również takich reprezentantów. Jednym z nich jest William Van der Hilst.

  Uczeń ten przyszedł do naszej szkoły 3 lata temu. Wówczas, jako uczeń 6 klasy, nie miał możliwości wykazać się wiedzą z języka niemieckiego. W tym roku przystąpił do konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego, który odbywał się na 3 etapach.

  Pierwszy etap szkolny odbył się 23 listopada 2021 r. William miał na rozwiązanie testu 60 minut. Zadania obejmowały nie tylko gramatykę, ale również rozumienie tekstu pisanego, czy elementy kulturoznawcze krajów niemieckojęzycznych, jak i ich geografię. Na tym etapie William uzyskał 58 punktów na 60 możliwych. Tym samym zakwalifikował się do etapu rejonowego.

  Drugi etap (rejonowy) równiez nie wymagał wyjazdu, ponieważ  ze względu na pandemię odbył się w naszej szkole 19 stycznia 2022 r. Pod względem poziomu był znacznie trudniejszy.
I tu nasz uczeń nie zawiódł. Uzyskał 95 punktów na 100 możliwych, przez co przeszedł do ostatniego etapu- wojewódzkiego.

  Spośród 500 uczniów do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 74 najlepszych uczniów. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Gospodarczych  23 marca 2022 r w Rzeszowie. Teraz oprócz presji pojawiła się trema. Uczniowie widzieli się nawzajem. Konkurs był pisany w ogromnej sali o godzinie 10:05. Wcześniej każdy uczeń losował sobie stolik, przy krórym siedział. William wylosował sobie stolik tuż przy drzwiach wyjściowych , co przyczyniło się trochę do dekoncentracji ucznia, ponieważ ci, którzy napisali szybciej, mogli opuścić salę i praktycznie cały czas ktoś wchodził i wychodził z sali. Mimo to William uzyskał 82 punkt na 100 możliwych. Chociaż nie zakwalifikował sie do grona laureatów, to dla nas i tak jest bohaterem, bo w historii naszej szkoły nie mieliśmy finalistów konkursu wojewódzkiego.

  Wiemy, że dla Williama egzamin ósmoklasisty z języka niemieckiego to będzie tylko formalność, ponieważ napisze go na wysokim poziomie, w co bardzo wierzymy.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Utworzono dnia 13.04.2022

Warsztaty edukacyjne ZDROWE ŻYWIENIE

Utworzono dnia 11.04.2022

8 kwietnia w naszej szkole uczniowie brali udział w warsztatach edukacyjnych. Ich zadaniem było zapoznanie z zasadami prawidłowego odżywiania, piramidą zdrowego żywienia, wartościami odżywczymi warzyw i owoców i segregacją śmieci. Największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia kulinarne, w czasie których uczniowie samodzielnie przygotowali koktajle, pasty twarożkowe i owocowe koreczki. Po nich oczywiście odbyła się degustacja. To były pyyyszne zajęcia... :) 

czytaj dalej... na temat: Warsztaty edukacyjne ZDROWE ŻYWIENIE

XXII Edycja Konkursu Podkarpacka Tęcza

Utworzono dnia 11.04.2022

Hasło tegorocznej edycji konkursu to "Pejzaże Podkarpacia". Gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie. Cele konkursu była popularyzacja historii, kultury, sztuki i tradycji Podkarpacia. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów, którzy wzięli udział w kategorii plastycznej. Największy sukces odniosła Kinga Dutka, zdobywając wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatka piękne nagrody rzeczowe.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

czytaj dalej... na temat: XXII Edycja Konkursu Podkarpacka Tęcza

Wycieczka do Rzeszowa

Utworzono dnia 10.04.2022

W tym roku, zamiast psikusa na prima aprilis,opiekunowie najmłodszych klas zorganizowali uczniom wycieczkę do Rzeszowa.Do udziału w wyjeździe zaprosili również naszych ukraińskich przyjaciół, którzy zatrzymali się w Ulanicy.

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Rzeszowa

Pierwsza Pomoc- szkolenie

Utworzono dnia 24.03.2022

W dniu 22 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy. Ćwiczenia praktyczne wykonywane przez uczniów miały na celu rozwój umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej.

 

 

czytaj dalej... na temat: Pierwsza Pomoc- szkolenie

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania