Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

AKTUALNOŚCI, strona 13:

Znów zabłysła!!! Nasza wspólna choinka.

Utworzono dnia 21.12.2021

"Coraz bliżej  Święta ,coraz bliżej Święta ...."  Powoli pięknieją w domach nasze choinki, ciekawie prezentują się przydomowe dekoracje a także całe miasta i wioski. Na szczególną uwagę zasługują te, które tworzone są wspólnie z sercem i dla innych. Czuć magię tych Świąt.

     Tak właśnie przyozdobiona została nasza choinka, która zabłysła w ubiegłą sobotę przy Szkole Podstawowej w Ulanicy  dzięki wspólnej pomocy. Wspaniale skomponowana dekoracja z bombek, łańcuchów, dzwoneczków, kwiatów a także pieknego oświetlenia daje niesamowity efekt szczególnie po zmroku. Widoczna jest z daleka, stojąca przy szkole tętni swym blaskiem jak serce wsi.

     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ulanicy oraz koordynatorzy akcji składają serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Ulanicy, Pani Radnej Gminy Dynów, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ulanicy za udział przy wspólnym ubieraniu przyszkolnej choinki.To dzięki wspólnemu zaangażowaniu czuć magię tych Świat !

 

czytaj dalej... na temat: Znów zabłysła!!! Nasza wspólna choinka.

Przygotowania świąteczne

Utworzono dnia 12.12.2021

Świąteczna atmosfera powoli wypełnia nasze domy. Zaczęły się pierwsze przygotowania do Bożego narodzenia. W sklepach, urzędach, szkołach zabłysły światła choinek. Najładniejszą ozdobą na świątecznym drzewku są własnoręcznie zrobione pierniki. W ramach zajęc plastycznych uczniowie naszej szkoły ozdabiali pierniczki według własnych pomysłów. Sprawiło im to wielką radość i satysfakcję. Jedna z dziewczynek powiedziała: " poczuliśmy magię świąt " 

 

czytaj dalej... na temat: Przygotowania świąteczne

Wigilia szkolna 2021

Utworzono dnia 19.12.2021

 Święta Bożego Narodzenia to szczególne święta. Mają one ogromną moc oraz towarzyszy im wyjątkowa atmosfera. Tę magię świąt można było poczuć na zorganizowanej w dniu 17 grudnia- Wigilii szkolnej. To było wspaniałe spotkanie, w którym poza społecznością szkolną uczestniczyli: ks. proboszcz tutejszej parafii- Jan Koszałka, Pan Wójt Gminy Dynów- Wojciech Piech, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie- Halina Cygan,  Pani Radna Gminy Dynów- Lucyna Tworzydło, Pani Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Ulanicy- Agnieszka Karnas,  Pan Prezez Ochotniczej Straży Pożarnej w Ulanicy- Grzegorz Mnich oraz Rada Rodziców naszej szkoły. Stosownie na początku wieczerzy odczytany został fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa.  Wspólnie odmówiono modlitwę, połamano się opłatkiem oraz złożono piękne życzenia. Podczas wigilii uczniowie zaprezentowali przygotowany program świąteczny. Recytowali wiersze oraz śpiewali kolędy i pastorałki. Panowała niezwykle miła, życzliwa, rodzinna atmosfera.  Rozstając się melodię wspólnie zaśpiewanych kolęd zanieśliśmy do naszych domów, by zanucić ją w okresie świąt z naszymi bliskimi.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ulanicy składa serdeczne podziękowania Rodzicom uczniów naszej szkoły za przygotowanie wieczerzy wigilijnej.

czytaj dalej... na temat: Wigilia szkolna 2021

IV Bieg Mikołajkowy

Utworzono dnia 05.12.2021

W dniu 5 grudnia reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z dyrekcją wzięła udział w IV Biegu Mikołajkowym w Dynowie organizowanym w ramach akcji Dynów Biega.

 Była to okazja do podjęcia wspólnej aktywności oraz wsparcia charytatywnego. Przed biegiem nie zabrakło wspólnej rozgrzewki. Wszyscy uczestnicy imprezy podjęli się wspólnego biegu na dystansie 1,7 km. Warto było biec, gdyż na mecie czekał święty Mikołaj, który uczestnikom biegu wręczał pamiątkowe medale.

 

 
czytaj dalej... na temat: IV Bieg Mikołajkowy

Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

Utworzono dnia 19.12.2021

 W dniu 15 grudnia została rozstrzygnięta VII Edycja Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych organizowana przez Szkołę Podstawową w Łubnie. Przedmiotem organizowanego konkursu były szopki bożonarodzeniowe nawiązujace do tradycji chrześcijańskiej. Uczestnicy konkursu przy wykonywaniu szopek prześcigiwali się w swej pomysłowości i oryginalności wykorzystywanych materiałów. Poniżej zdjęcie pamiątkowe naszych uczniów- biorących udział w tymże konkursie.

czytaj dalej... na temat: Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

Spotkanie z Mikołajem

Utworzono dnia 05.12.2021

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek. Lubią te przygotowania. Mimo że zajmują im wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. 

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - wizyta Mikołaja w naszej szkole. Najmłodsze dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i w piątkowy wieczór odwiedził naszą szkołę. Chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Jeżeli będą grzeczni - to za rok znowu pojawi się w naszej szkole. 

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z Mikołajem

Andrzejki 2021

Utworzono dnia 05.12.2021

  W dniu 25 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Wszyscy świetnie się bawili. Aby tradycji stała się zadość, nie zabrakło wielu wróżb i różnorakich zabaw. Uczniowie szukali imion swoich wybranek i wybranków, ustawiali buty, czytali karty oraz lali wosk. Wykonywanie zadań przysporzyło uczestnikom imprezy wiele radości.

 

 

 

czytaj dalej... na temat: Andrzejki 2021

Urodziny Misia

Utworzono dnia 01.12.2021

 

W dniu 25 listopada uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego świętowali urodziny Misia. To był niezwykły dzień. Misie  doczekały się w tym wyjątkowym dniu wycieczki do szkoły. Tu poznawały koleżanki i kolegów swoich opiekunów, brały udział w fantastycznych zabawach oraz wędrowały pod pachą dzieci poznając szkolne korytarze.  Na zaproszenie Pani Agnieszki Karnas z Gminnej Biblioteki Publicznej dotarły świętować swój dzień w Bibliotece. Tam wszyscy się świetnie bawili. Dzieci zapewniły swoich milusińskich o kolejnym świętowaniu ich urodzin.

 

 

czytaj dalej... na temat: Urodziny Misia

Wyjazd na basen do Sanoka

Utworzono dnia 23.11.2021

17 listopada grupa uczniów z klas 4-8 pod opieką pedagogów wybrała się na basen do Sanoka.

Dzieci, pod bacznym okiem instruktora, miały okazję nauczyć się podstawowych ruchów w wodzie. Mogły poćwiczyć pływanie z dostępnym na basenie sprzętem. Uczniowie uważnie słuchali cennych wskazówek i starali się je wykorzystywać. Po szkoleniu miały czas na zabawę w wodzie (granie w piłkę, zjeżdżanie ze zjeżdżalni, relaks w jacuzzi).

Po utracie kalorii  na basenie (bo, jak wszyscy wiemy "woda wyciąga"), uczniowie uzupełnili ich niedobór w McDonald's. 

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi podopieczni  już pytali opiekunów: "Kiedy będzie mogł odbyć się kolejny taki wyjazd?"

Spotkanie z rodzicami- listopad 2021

Utworzono dnia 19.11.2021

Informacja

 

Uprzejmie Państwa informuję, iż w dniu 30 listopada 2021 r(  wtorek) o godz. 16:00 organizowana jest w naszej szkole wywiadówka.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ulanicy

Robert Hrycko

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z rodzicami- listopad 2021

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania