Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Wyjazd do kina

Utworzono dnia 24.10.2021

W dniu 20 października uczniowie klas IV-VIII wraz z panią D. Walczyszyn  oraz M. Gwóźdź wybrali się do kina Helios w Rzeszowie na film „ Czarny młyn”.

Inscenizacja bardzo im się podobała. Ponadto uczniowie obejrzeli wspaniałą prezentację multimedialną dotyczącą historii powstawania filmów ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt scenariusza filmu, scenografii i pracy scenarzystów. Wyjazd zaliczyć nalezy do udanych.

Uroczysty dzień- 14 października

Utworzono dnia 24.10.2021

Zgodnie z długoletnią tradycją dnia 14 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Samorząd szkolny pod kierownictwem pani mgr Danuty Twardy przygotował wystąpienie, w którym podkreślił trudną rolę współczesnego nauczyciela. Młodzież podziękowała pedagogom za trud wkładany w codzienną pracę, za cierpliwość i serdeczność. Wyraziła swą wdzięczność za wyrozumiałość oraz nieustanną gotowość do udzielania pomocy i dawania dobrych życiowych rad.

Następnie pan dyrektor złożył na ręce wszystkich pracowników szkoły podziękowania za ofiarną pracę, rzetelne wypełnianie obowiązków. Podkreślił rolę nauczycieli, którzy są dla uczniów nie tylko przewodnikami po świecie wiedzy, ale również opiekunami służącymi zawsze dobrą radą i pomocą. Najbardziej zasłużeni pracownicy otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców.

Tego samego dnia do grona uczniów szkoły przyjęci zostali najmłodsi. Dzieci z klasy pierwszej , a także ich starsi koledzy wraz z opiekunami (mgr Beatą Kurcoń i mgr Eweliną Rutkowską) przygotowali program artystyczny. Pierwszoklasiści "udali się" w podróż na zamek, gdzie musieli udowodnić przed królem i królową, że zasługują na pasowanie ich na uczniów - rycerzy. Zarówno dobrzy uczniowie, jak i dobrzy rycerze powinni charakteryzować się podobnymi cechami. Powinni być uczciwi, odważni, honorowi i solidarni ze sobą. Dzieci dowiodły, że warto obdarzyć je takimi tytułami. Wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Wykazały się wiedzą ogólną i wiedzą o Polsce. Kluczowym momentem było złożenie uroczystego ślubowania, co pozwoliło oficjalnie włączyć pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Ulanicy.

Pan dyrektor pochwalł umiejętności swoich najmłodszych wychowanków, życzył im powodzenia i samych miłych chwil w szkole. Wręczył również pamiątkowe dyplomy i zaprosił na słodki poczęstunek. Tym miłym akcentem zakończył uroczystości.

Kolejne takie święto odbędzie sie już za rok ;).

czytaj dalej... na temat: Uroczysty dzień- 14 października

XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Utworzono dnia 11.10.2021

Tak, jak co roku bywało, tak również i teraz nowy rok szkolny rozpoczynamy od porządnej powtórki tabliczki mnożenia. Jest ona podstawą do sukcesu przy poznawaniu nowych treści matematycznych. Na początku października cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w  XI Obchodach Światowego  Dnia Tabliczki Mnożenia. Wszyscy powtarzali tabliczkę mnożenia by móc wziąć udział w loterii tabliczkowej. Każdy jej uczestnik zmierzył się z rozwiązaniem jej pięciu przykładów. Wśród grona naszych uczniów znalazło się wielu takich, którzy tabliczkę mnożenia znają perfekcyjnie.  Serdecznie im gratulujemy. 

czytaj dalej... na temat: XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Pomagamy zwierzątkom

Utworzono dnia 11.10.2021

W pierwszych dniach października w naszej szkole została zorganizowana zbiórka pokarmów oraz innych arytuków przeznaczanych dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt z Ośrodka Adopcyjnego ARKA w Przemyślu. Oto zdjęcia ze zrealizowanego przedsięwzięcia.

 

czytaj dalej... na temat: Pomagamy zwierzątkom

Żywa lekcja historii

Utworzono dnia 08.10.2021

4 października naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna "Rekonstrukto". Aktorzy  uczniom tradycje rycerskie, obyczaje epoki średniowiecza, stój rycerski. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pojedynek rycerski, zostali zakuci w dyby lub zostali pasowani na rycerzy. Prowadzący zaprezentowali różne rodzaje broni używane w średniowieczu. Każdy miał okazję wziąć do ręki miecz lub buzdygan i przekonać się jakiej siły wymagało posługiwanie się nimi. Ten pokaz budził wielkie zainteresowanie wśród uczniów i zostanie na długo w pamięci.

 

czytaj dalej... na temat: Żywa lekcja historii

Ach Ci Mężczyźni...

Utworzono dnia 07.10.2021

   W dniu 30 września Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień Chłopaka- dzień krawata. Pod krawatem- bez pytania".  Dziewczynki złożyły z tej okazji życzenia wszystkim chłopcom, najstarszym kolegom oraz Panom z całej społeczności szkolnej. Z tej okazji  w naszej szkole zorganizowane zostały również wybory najsympatyczniejszego chłopaka. Głosować można było  w dwóch kategoriach:  Chłopcy młodsi (przedszkole, kl. I i III) i koledzy starsi (kl.IV- VIII). Zwycięzcami zostali z grupy młodszej Eryk ( przedszkole)  a z grupy starszej   William (kl. VIII).  Przewodnicząca SU pogratulowała zwycięzcom, wręczyła pamiątkowe dyplomy. Wszystkiego najlepszego Panowie!

czytaj dalej... na temat: Ach Ci Mężczyźni...

Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

Utworzono dnia 08.10.2021

W roku szkolnym 2021/2022 klasa III realizuje projekt czytelniczy "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Tegoroczna akcja pod kryptonimem "Poznajemy zawody" ma na celu zgłębienie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody.

czytaj dalej... na temat: Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Utworzono dnia 29.09.2021

 

W najbliższy piątek tj. 1.10.2021 r. uczniowie naszej szkoły wezmą udział we wspaniałej zabawie związanej z obchodami XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w akcji.

 

                                                                   Nauczyciel matematyki
                                                                   Magdalena Gwóźdź 

czytaj dalej... na temat: XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Wycieczka do Pijalni Czekolady

Utworzono dnia 21.09.2021

W dniu 21.09.2021r. nasi uczniowie z klas 0 - 4 udali się na wycieczkę do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie. Na miejscu czekało na nich wiele słodkich niespodzianek.

Podczas wycieczki uczniowie poznali historię czekolady, mieli okazję zobaczyć drzewo, liście i owoce kakaowca oraz proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki. Brały udział w mieleniu i czyszczeniu ziaren kakaowca. W planach był również pokaz filmów :"Pochodzenie kakao" i "Historia i pochodzenie czekolady". Najsłodszą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją okazało się własnoręczne zdobienie tabliczek czekolady i lizaków. Dzieciom bardzo podobała się czekoladowa fontanna i degustacja różnych czekolad: mlecznej, gorzkiej, białej a nawet różowej z owocowymi dodatkami. Ta słodka wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczniów. 

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Pijalni Czekolady

Dni wolne od zajęć dydaktycznych/ Kalendarz roku szkolnego

Utworzono dnia 17.09.2021

Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021-2022

 

15.10.2021 r.( PIĄTEK)

02.11.2021 r. (WTOREK)

12.11.2021 r. (PIĄTEK)

07.01.2022 r. (PIĄTEK)

02.05.2022 r.  (PONIEDZIAŁEK)

24,25,26.05.2022 r. – EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/kalendarz-roku-szkolnego-20212022

czytaj dalej... na temat: Dni wolne od zajęć dydaktycznych/ Kalendarz roku szkolnego

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania