Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

Utworzono dnia 29.08.2021

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się dnia 1 września (tj. w najbliższą środę) zgodnie z następującym porządkiem:

godz.8:00 - Msza św. w Kościele

godz.9:00- Spotkanie uczniów z wychowawcami poszczególnych klas w szkole

 

Oddział przedszkolny - mgr Danuta Twardy

Klasa I - mgr Ewelina Rutkowska

Klasa III - mgr Beata Kurcoń

Klasa IV - mgr Anna Potoczna

Klasa V  - mgr Dorota Walczyszyn

Klasa VII - mgr Magdalena Gwóźdź

Klasa VIII - mgr Agnieszka Majewska
 

 Wychowawcy przekażą uczniom podstawowe informacje dotyczące nauki w roku szkolnym 2021-2022 oraz plany lekcji dla poszczególnych klas.

 O spotkaniu organizacyjnym z rodzicami poinformujemy wkrótce.

 W dniu 1 września dzieci z oddziału przedszkolnego mogą przyjść do szkoły wraz z rodzicami.

 Wszyscy przebywający w szkole stosują się do wcześniej wprowadzonych zasad reżimu sanitarnego ( dezynfekcja rąk przed wejściem do szkoły, noszenie maseczek w miejscach ogólnodostępnych , itp.).

 

Bezpieczny powrót do szkoły 2021/2022

czytaj dalej... na temat: Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

Dożywianie dzieci w szkołach

Utworzono dnia 17.08.2021

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dynowie informuje o możliwości składania wniosków o dożywianie dzieci w szkole od 1 sierpnia 2021r. na rok szkolny 2021/2022.

Dożywianie dzieci odbywa się w przedszkolach i szkołach w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole przysługuje rodzinom, w których dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 792,00 zł miesięcznie, co stanowi 150% sumy kwot kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, określonego w art. 8   ust. 1 ustawy o pomocy społecznej.

W przypadku ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole należy w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dynowie złożyć wniosek o pomoc. Do wniosku w zależności od posiadanych dochodów należy dołączyć:

– dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (zaświadczenie od pracodawcy, decyzja lub odcinek od renty, decyzja lub odcinek od emerytury);

– zaświadczenie o posiadaniu gospodarstwa rolnego z Urzędu Gminy, w której znajduje się gospodarstwo;

– w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności;

– osoby prowadzące działalność gospodarczą – zaświadczenie lub oświadczenie o uzyskanym dochodzie, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności.

czytaj dalej... na temat: Dożywianie dzieci w szkołach

Stypendium szkolne i zasiłek szkolny 2021/2022

Utworzono dnia 17.08.2021

Termin i sposób załatwienia

Wnioski należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dynowie, ul. Ks. J. Ożoga 2. Termin składania wniosków od 1 września do 15 września.

Zasiłek szkolny

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. O zasiłek szkolny należy ubiegać się bezpośrednio po wystąpieniu zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku, w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od jego wystąpienia.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dynowie, ul. Ks. J. Ożoga 2, tel. 17 23 00 106, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

czytaj dalej... na temat: Stypendium szkolne i zasiłek szkolny 2021/2022

Wykaz podręczników 2021-2022

Utworzono dnia 05.07.2021

Zakończenie roku szkolnego 2020-2021

Utworzono dnia 30.06.2021

Wycieczka do Zamościa

Utworzono dnia 28.06.2021

22.06.2021 r. dzieci i młodzież z klas od 0 do 8, wraz z opiekunami, paniami: Dorotą, Beatą i Agnieszką wybrali się na wycieczkę szkolną do Zamościa. W tym urokliwym, roztoczańskim mieście poznali historię i zabytki miasta oraz odbyli spacer po Ogrodzie Zoologicznym, gdzie mieli okazję podziwiać egzotyczne zwierzęta.

W drodze powrotnej dłuższe postoje, przy Pomniku Chrząszcza w Szczebrzeszynie oraz przy Kościółku na Wodzie w Zwierzyńcu były okazją do sesji zdjęciowych, spacerów, integracji młodzieży i poznania bardzo urokliwych i pięknych zakątków Roztocza.

Pomimo bardzo upalnej aury oraz zmęczenia,  wszyscy w dobrych nastrojach, ze śpiewem na ustach i głową pełną wrażeń powrócili do domu.

DW

 

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Zamościa

Rajd rowerowy

Utworzono dnia 28.06.2021

Relacja fotograficzna z rajdu rowerowego Ulanica - Krzemienna - Ulucz - Witryłów - Temeszów
15.06.2021 r.

 

Wycieczka do Krosna

Utworzono dnia 24.06.2021

 Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, które wraz z opiekunami w dniu 10 czerwca odwiedzili uczniowie klas II i III oraz oddział przedszkolny. Niewiarygodne, ile w ciągu trzech godzin o produkcji szkła dowiedzieli się nasi uczniowie. W tym niezwykłym muzeum eksponaty można było dotykać, obserwować jak powstają a nawet współtworzyć pewne dzieła. Zmęczeni i głodni posililiśmy się i spędziliśmy wspólnie czas w jednej z krośnieńskich restauracji. Na zakończenie czekał nas spacer po Rynku i pyszne lody!

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Krosna

Challenge dla Liama

Utworzono dnia 22.06.2021

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulanicy składają serdeczne podziękowania za nominację do akcji #challenge dla Liama  społeczności
Liceum Ogólnokształcącemu im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

 Do kontynuacji wyzwania nominujemy:  Koło Gospodyń Wiejskich w Ulanicy

                                                             Szkołę Podstawową w Kąkolówce

Dzień Matki 2021

Utworzono dnia 05.06.2021

Dzień Matki to wyjątkowa data dla każdego z nas. To właśnie tego dnia mali artyści z naszej szkoły przygotowali występ, podczas którego z wielkim przejęciem zaprezentowali piosenki i wierszyki. Dzieci przygotowały własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. Wszystkim Mamom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociech z tak wspaniałych dzieci.

 

czytaj dalej... na temat: Dzień Matki 2021

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania