Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 28.01.2024
,,Pan Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka”
25 stycznia nasza szkoła miała przyjemność gościć dostojnych gości jakimi są Babcie i Dziadkowie. Odświętnie ubrani wnukowie z niecierpliwością czekali, aby zaprezentować się ze swoim repertuarem na scenie. Zabrali Babcie i Dziadków w podróż pełną żartów, uśmiechów, gestów i słów miłości, wzruszeń i wdzięczności za poświęcany im czas, okazywane serce każdego dnia, oddanie i cierpliwość. Jak pisała w swoim wierszu A. Kamieńska ,,Babcia to są miłe ręce, książka, herbata słodka…”, a dziadek…
,, Otworzy serce , kieszeń otworzy , podsunie czekoladę.
Z twoich sukcesów zawsze się cieszy.
Kto? No wiadomo dziadek” tak pisała W. Chotomska.
Po przemówieniu Pana Dyrektora i powitaniu przez niego przemiłych seniorów, nadszedł czas na występy na scenie.
Wnuczka Wiktoria zaprezentowała się na scenie jako nowoczesna, ale trochę zagubiona babcia, która odwiedziła Spa. Był to pełen komizmu nie tylko postaci, ale słowa stand-up. Następnie na scenę wkroczyły laleczki Barbie, ze swoim pełnym gracji tańcem. Odwiedziły nas też gwiazdy muzycznej estrady, takie jak: Krzysztof Krawczyk, Beata Kozidrak, Anna Jantar, Sławomir oraz Zenek Martyniuk. Chłopcy wcielili się w rolę dziadków i zatańczyli do melodii Benny Hill. Starsi uczniowie zaprezentowali na wesoło familiadę, w której rywalizowały dwie drużyny – fajne babeczki i super dziadkowe. Nie zabrakło wzruszających wierszyków, piosenek i życzeń.
Na końcu wszyscy uczniowie zaśpiewali tradycyjne ,,Sto lat…” i wręczyli wraz z życzeniami laurki i ręcznie robione mydełka.
Dalsza część uroczystości została przygotowana przez rodziców. Suto zastawione stoły, uginały się od smakołyków, a muzyka na żywo porwała niejedną babcię i dziadka na parkiet.
Z całego serca dziękujemy naszym szanownym gościom – Babciom i Dziadkom, że tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością.
Nauczycielom , rodzicom na czele z przewodniczącą rady rodziców i uczniom dziękuję za dobrą współpracę, zaangażowanie i przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.
To był wyjątkowy dzień, który pokazał nam jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone razem.

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania