Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

Dzień Nauczyciela

Utworzono dnia 22.10.2023
12 października nasza szkoła przeżywała dwie ważne uroczystości.
Pierwszą z nich był Dzień Nauczyciela.????????
W tym roku obchodzimy 250-lecie ustanowienia KEN. 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora, który przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, zaproszonych gości oraz rodziców. Następnie przekazał głos uczniom. Młodzi artyści uświetnili ten wyjątkowy dzień montażem muzyczno-słownym. Przedstawili w sposób niezwykle humorystyczny dzień z życia nauczyciela. Uczniowie docenili codzienny trud nauczycieli, podkreślili swoją wdzięczności za przekazywanie im wiedzy, dobre słowo i troskę.
Następnie głos zabrał przybyły na akademię Prezes Fundacji Akademii Umiejętności Pan Marek Czernecki. W swoim przemówieniu mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tej wyjątkowej służbie.
Pan Dyrektor Robert Hrycko, nie szczędził pochwał skierowanych w stronę nauczycieli. Podziękował za trud, poświęcony czas, kreatywność, oddanie i serce. Swoich nauczycieli nazwał super bohaterami. ????‍♀️????‍♂️????‍♀️
Na zakończenie akademii Rada Rodziców wręczyła nauczycielom upominki. ????????????????????Cała uroczystość przebiegła w miłej i doniosłej atmosferze.
Wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia naszego święta serdecznie dziękujemy.
????????❤️????????
Witajcie w szkole pierwszaki !
Drugą uroczystość, którą przeżywaliśmy tego dnia było przyjęcie dzieci klasy pierwszej w poczet uczniów naszej szkoły. Tradycją już stało się, że w październiku???????? najmłodsi uczniowie przeżywają swoje ważne święto jakim jest pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Martyna, Antoni, Maksymilian, Amelia i Maciej????‍????????‍???? w obecności swoich najbliższych i całej szkolnej społeczności zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po zdanym ,,egzaminie” ????‍♀️????‍♂️w podniosłej atmosferze uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, uczniami, kolegami i koleżankami, godnie reprezentować szkołę oraz sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ❤️????????☺️
Po złożonym ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką dotykał ramion pierwszaków i niczym wróżka czarodziejską różdżką zamieniał dzieci w pełnoprawnych pierwszoklasistów. ???? ????‍????????‍????Na twarzach uczniów można było zauważyć radość, szczęście i ogromną dumę. ????????Nie odbyłoby się pasowanie bez pamiątkowego dyplomu, pierwszego dokumentu jakim jest legitymacja szkolna i upominków, które otrzymali uczniowie od prezesa fundacji, pana dyrektora, grona pedagogicznego, rodziców i starszych kolegów i koleżanek.????????
Padło też wiele miłych i ciepłych słów w stronę naszych najmłodszych. Wszyscy zgodnie życzyli wielu sukcesów na nowej szkolnej drodze.
Na zakończenie uroczystości uczniowie udali się na słodki poczęstunek.????????????????????
Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień na zawsze pozostał w ich pamięci jako dzień pełen radości. ????????????

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania