Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

Dzień Rodziny

Utworzono dnia 18.06.2023
,,Rodzina jest jednym z najwspanialszych pomysłów Pana Boga”
Ks. Damian Zimoń
Takie hasło przyświecało uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 14 czerwca b.r. z okazji Dnia Rodziny. Pan Dyrektor Robert Hrycko przywitał przybyłych gości: Pana Wójta Gminy Dynów Wojciecha Piecha, Pana Marka Czerneckiego Prezesa Fundacji Akademii Umiejętności, Panią Adriannę Przysłupę szefową Kadr Fundacji, Księdza Proboszcza Andrzeja Wójcika, Panią Anną Rachwalską Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wesołej, Panią Lucynę Tworzydło Radną Gminy Dynów, Panią Ilonę Salamon Przewodniczącą Rady Rodziców.
W dalszej części przemówienia Pan Dyrektor zwrócił uwagę na ważną rolę, jaką pełni rodzina w życiu każdego człowieka. Wszyscy doskonale wiemy, że Mama i Tata to pierwsi nauczyciele dziecka. Pomagają dzieciom rozwijać skrzydła, ale i znosić porażki. Ten wyjątkowy dzień, był po to, aby rodzice mogli razem ze swoimi pociechami spędzić wolny czas bez pośpiechu, codziennej gonitwy, a na wspólnej zabawie. Doskonale wiemy, że słowa uczą, przykłady pociągają. Takie dni są potrzebne, aby dzieci wzorowały się na swoich rodzicach.
Po przemówieniu Pana Dyrektora, scena należała do młodych artystów. Dzieci z klas 0- VIII wystąpiły w montażu słowno – muzycznym. Niezwykle dużo radości sprawił widzom teleturniej o rodzinie. Mogliśmy poznać różne modele rodziny – tradycyjnej, nowoczesnej, instagramowej. Swój występ uczniowie okrasili śpiewaniem piosenek, tańcem, a także recytacją wierszy. Zebrani rodzice z dumą, uśmiechem, a nawet łezką w oku, podziwiali swoje pociechy na scenie. Tą wspaniałą uroczystość zakończyliśmy zaśpiewaniem tradycyjnego ,,Sto lat”. Na rodziców czekała niespodzianka – własnoręcznie przygotowane prezenty przez dzieci.
Druga część uroczystości poświęcona była otwarciu placu zabaw, który powstał przy szkole. Pan Dyrektor wyraził radość i zadowolenie z powstania placu zabaw. Podkreślił , że od dawna nie tylko dzieci, rodzice, ale on sam czekał na spełnienie tego marzenia. Wyraził nadzieję, że to miejsce pozwoli rozwijać przede wszystkim sprawność ruchową. Stanie się miejscem odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Pan Dyrektor podziękował całej społeczności szkolnej i lokalnej oraz każdemu, kto przyczynił się do powstania tego miejsca rekreacji. W swoim przemówieniu podkreślił, że wiele osób poświęciło nie tylko pieniądze, swój czas, pracę, ale wiele serca i energii, aby mógł powstać ten plac zabaw.
Zaproszeni goście również nie szczędzili słów uznania.
Pan Marek Czernecki Prezes Fundacji Akademii Umiejętności skierował słowa uznania dla Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ulanicy. Wyraził wdzięczność, że podjął się trudu powstania placu zabaw. Podziękował również Panu Wójtowi Wojciechowi Piechowi za udaną współpracę.
W swoim przemówieniu Pań Wójt Wojciech Piech oraz Pani Anna Rachwalska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wesołej skierowali ciepłe słowa do dzieci i pogratulowali wspaniałego występu. Wyrazili swój zachwyt i zadowolenie oraz byli pełni podziwu dla młodych artystów.
Po odmówieniu wspólnej modlitwy, proboszcz Andrzej Wójcik dokonał poświęcenia placu zabaw. Życzył wszystkim dzieciom wspaniałej i bezpiecznej zabawy.
Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście, rodzice, dzieci i nauczyciele udali się na smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców i nauczycieli.
Do późnych godzin popołudniowych rodzice wraz z dziećmi brali udział w różnego rodzaju konkursach, zabawach ruchowych, animacyjnych, tańczyli do ulubionych piosenek. Udaną imprezę zapewnił DJ Hryćko.
W sposób szczególny Pan Dyrektor Robert Hrycko kieruje podziękowania:
-Panu Wójtowi Gminy Dynów Wojciechowi Piechowi, za środki pieniężne i prace przy budowie placu zabaw i drogi dojazdowej do boiska.
- Fundacji Akademii Umiejętności i Prezesowi Panu Markowi Czerneckiemu za ufundowanie bezpiecznych i kolorowych urządzeń służących do zabawy.
- Sołectwu wsi Ulanica za przekazanie pieniędzy z funduszu sołeckiego.
- Panu Sołtysowi Piotrowi Kamińskiemu.
- Panu konserwatorowi Wojciechowi Dutce.
- Pani Radnej Lucynie Tworzydło.

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania