Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

Jasełka

Utworzono dnia 13.01.2023
,,Poprzez ciszy mgłę
z dala słychać śpiew
dziś wszystkim z nas,
Bóg narodzi się”
Jasełka, to widowisko, które od wieków wpisane jest w naszą tradycję.
8 stycznia 2023 roku nasza szkoła, jak co roku, zaprosiła mieszkańców Ulanicy na spektakl bożonarodzeniowy. Zaproszeni goście - przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, rodzice naszych uczniów oraz mieszkańcy nie zawiedli nas i przybyli bardzo licznie. Można rzec śmiało, że sala gimnastyczna pękała w szwach.
Tegoroczne jasełka miały charakter międzynarodowy. Były też połączeniem tradycji z nowoczesnością. Młodzi artyści przenieśli zgromadzoną publiczność w odległe krainy, gdzie razem z Maryją i Józefem na nowo przeżywaliśmy cud Bożego Narodzenia.
Wspaniała gra aktorska, stroje, śpiew dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Ponadczasowe wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja, połączone zostały z treściami religijnymi i okraszone kolędami, pastorałkami nie tylko w języku polskim, ale również po ukraińsku i angielsku.
Na scenie pojawili się również najmłodsi uczniowie, którzy zaśpiewali piosenkę ,,Była noc, ciemna noc” oraz zatańczyli przepiękny taniec aniołków z lampionami do utworu ,,The Spirit of Christmas Pas”.
Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odegrały swoje role. Wykazały się ogromnym talentem aktorskim i muzycznym.
Po zakończonej części artystycznej uczniowie otrzymali gromkie brawa i mnóstwo pochwał płynących od zebranych gości, którzy nie szczędzili słów uznania dla młodych artystów.
To była prawdziwa uczta dla duszy i ciała.
Serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania jasełek, a w szczególności: E. Kawie, K. Zańko, M. Trybalskiej. B. Łazor, A. Banasiowi.
Z całego serca składam podziękowania naszym darczyńcom, którzy okazali nie tylko życzliwość, otwarte serce, ale wsparli naszą placówkę hojnymi datkami.
Dziękuję również za przekazanie 1% na rzecz naszej szkoły.
,,Pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnej sytuacji”
(Cyceron)
Powyższe motto dedykujemy wszystkim naszym dobroczyńcom.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ulanicy
Robert Hrycko
 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania