Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Utworzono dnia 21.04.2022

  Każda szkoła ma uczniów, którzy swoimi osiągnięciami  rozsławiają ją i pokazują jej poziom na tle innych szkół. Nasza szkoła w Ulanicy ma również takich reprezentantów. Jednym z nich jest William Van der Hilst.

  Uczeń ten przyszedł do naszej szkoły 3 lata temu. Wówczas, jako uczeń 6 klasy, nie miał możliwości wykazać się wiedzą z języka niemieckiego. W tym roku przystąpił do konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego, który odbywał się na 3 etapach.

  Pierwszy etap szkolny odbył się 23 listopada 2021 r. William miał na rozwiązanie testu 60 minut. Zadania obejmowały nie tylko gramatykę, ale również rozumienie tekstu pisanego, czy elementy kulturoznawcze krajów niemieckojęzycznych, jak i ich geografię. Na tym etapie William uzyskał 58 punktów na 60 możliwych. Tym samym zakwalifikował się do etapu rejonowego.

  Drugi etap (rejonowy) równiez nie wymagał wyjazdu, ponieważ  ze względu na pandemię odbył się w naszej szkole 19 stycznia 2022 r. Pod względem poziomu był znacznie trudniejszy.
I tu nasz uczeń nie zawiódł. Uzyskał 95 punktów na 100 możliwych, przez co przeszedł do ostatniego etapu- wojewódzkiego.

  Spośród 500 uczniów do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 74 najlepszych uczniów. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Gospodarczych  23 marca 2022 r w Rzeszowie. Teraz oprócz presji pojawiła się trema. Uczniowie widzieli się nawzajem. Konkurs był pisany w ogromnej sali o godzinie 10:05. Wcześniej każdy uczeń losował sobie stolik, przy krórym siedział. William wylosował sobie stolik tuż przy drzwiach wyjściowych , co przyczyniło się trochę do dekoncentracji ucznia, ponieważ ci, którzy napisali szybciej, mogli opuścić salę i praktycznie cały czas ktoś wchodził i wychodził z sali. Mimo to William uzyskał 82 punkt na 100 możliwych. Chociaż nie zakwalifikował sie do grona laureatów, to dla nas i tak jest bohaterem, bo w historii naszej szkoły nie mieliśmy finalistów konkursu wojewódzkiego.

  Wiemy, że dla Williama egzamin ósmoklasisty z języka niemieckiego to będzie tylko formalność, ponieważ napisze go na wysokim poziomie, w co bardzo wierzymy.

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania