Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

Uroczysty dzień- 14 października

Utworzono dnia 24.10.2021

Zgodnie z długoletnią tradycją dnia 14 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Samorząd szkolny pod kierownictwem pani mgr Danuty Twardy przygotował wystąpienie, w którym podkreślił trudną rolę współczesnego nauczyciela. Młodzież podziękowała pedagogom za trud wkładany w codzienną pracę, za cierpliwość i serdeczność. Wyraziła swą wdzięczność za wyrozumiałość oraz nieustanną gotowość do udzielania pomocy i dawania dobrych życiowych rad.

Następnie pan dyrektor złożył na ręce wszystkich pracowników szkoły podziękowania za ofiarną pracę, rzetelne wypełnianie obowiązków. Podkreślił rolę nauczycieli, którzy są dla uczniów nie tylko przewodnikami po świecie wiedzy, ale również opiekunami służącymi zawsze dobrą radą i pomocą. Najbardziej zasłużeni pracownicy otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców.

Tego samego dnia do grona uczniów szkoły przyjęci zostali najmłodsi. Dzieci z klasy pierwszej , a także ich starsi koledzy wraz z opiekunami (mgr Beatą Kurcoń i mgr Eweliną Rutkowską) przygotowali program artystyczny. Pierwszoklasiści "udali się" w podróż na zamek, gdzie musieli udowodnić przed królem i królową, że zasługują na pasowanie ich na uczniów - rycerzy. Zarówno dobrzy uczniowie, jak i dobrzy rycerze powinni charakteryzować się podobnymi cechami. Powinni być uczciwi, odważni, honorowi i solidarni ze sobą. Dzieci dowiodły, że warto obdarzyć je takimi tytułami. Wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Wykazały się wiedzą ogólną i wiedzą o Polsce. Kluczowym momentem było złożenie uroczystego ślubowania, co pozwoliło oficjalnie włączyć pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Ulanicy.

Pan dyrektor pochwalł umiejętności swoich najmłodszych wychowanków, życzył im powodzenia i samych miłych chwil w szkole. Wręczył również pamiątkowe dyplomy i zaprosił na słodki poczęstunek. Tym miłym akcentem zakończył uroczystości.

Kolejne takie święto odbędzie sie już za rok ;).

 

 

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania