Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Ulanicy

Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy

Utworzono dnia 20.03.2023
ZAWSZE WIERNI - WOJEWÓDZKI TURNIEJ POEZJI I PROZY
Uczennica klasy VIII Kinga Dutka reprezentowała nasza szkołę w konkursie recytatorskim pt. ,,Zawsze wierni”.
Konkurs odbył się 15 marca b.r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Ideą konkursu jest wyzwalanie w uczniach działań artystycznych polegających na własnej interpretacji utworu. Głównym zadaniem było pamięciowe opanowanie i wyrecytowaniu przed jury i publicznością wiersza bądź fragmentu prozy. Konkurs ten jest również doskonałą okazją do poznania tekstów powstałych po 1939 roku, aż do czasów współczesnych. Młodzi ludzie poprzez obcowanie z literaturą budują pamięć o ludziach, którzy całe swoje życie poświęcili dla ojczyzny, żyli zgodnie z wartościami, zasadami.
Kinga recytowała wiersz pt. ,,Inka” Barbary Postawy. Jest to wiersz o Danucie Siedzikównie, sanitariuszce żołnierzy wyklętych, ofierze komunizmu. Zginęła poprzez rozstrzelanie, mając zaledwie 18 lat.
Konkurencja podczas konkursu recytatorskiego była duża. Ze szkół podstawowych brało udział 17 uczniów. Pomimo pięknej recytacji, Kinga nie zajęła czołowego miejsca, ale zdobyła doświadczenie recytatorskie, które z pewnością będzie podwaliną do kolejnych konkursów.
Kinga otrzymała nagrodę rzeczową, dyplom i miano laureata.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Fotorelacja z konkursu znajduje się pod podanym linkiem

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zaprzyjaźnione Strony

Gmina Dynów

Miasto Dynów

Podziękowania